Významné aleje Libereckého kraje - 2. etapa: Ošetření aleje Albrechtice - Vítkov

V rámci projektu dojde k  ošetření, kácení a výsadbě dřevin v aleji Albrechtice – Vítkov, která  se nachází podél silnice III/27252 mezi obcemi Albrechtice u Frýdlantu a Horní Vítkov. Stromy zde rostou v těsné blízkosti zpevněné komunikace, mnohdy jsou kořenové náběhy de fakto její součástí, proto je potřeba stromům v této lokalitě věnovat péči. Alej tvoří 552 stromů. Druhově převládají javory mleče, které tvoří kostru aleje. Dalšími nejvíce zastoupenými druhy jsou jasan ztepilý a javor klen. Okrajově jsou ještě zastoupeny břízy bělokoré, dub červený, dub letní, lípa srdčitá, lípa velkolistá, jeřáb ptačí, olše lepkavá a smrk ztepilý.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.
Více informací o programu naleznete na: www.opzp.cz
Operační program OP Životní prostředí 2014-2020
CZ.05.4.27/0.0/0.0/16_032/0002781