Významné aleje Libereckého kraje - 1. etapa

V rámci projektu byla provedena stabilizace a ošetření čtyř vybraných významných alejí, které se nacházejí na území Libereckého kraje. Aleje mají různou historii, skladbu, stupeň poškození, vazby na okolní krajinu či funkce z hlediska biodiverzity.

Do projektu jsou zařazeny tyto čtyři aleje:
  • Zámecká lipová alej ve Sloupu v Čechách
  • Lipová alej Kalvárie ve Cvikově u léčebny
  • Javorová alej Buďárka v Pasekách nad Jizerou
  • Dubová alej na hrázi rybníka v Lomnici nad Popelkou

Vzhledem k tomu, že všechny uvedené aleje leží na pozemcích zmíněných obcí, zavázaly se tyto obce k tomu, že se budou finančně podílet na zajištění vlastního podílu příjemce dotace, který je Liberecký kraj.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.
Více informací o programu naleznete na: www.opzp.cz
Operační program OP Životní prostředí 2014-2020
CZ.05.4.27/0.0./0.0/15_012/0000155