Vybudování archeologického muzea pro Českolipsko-nová pobočka VMG v České Lípě

Cílem projektu bylo vybudování archeologického muzea v budově bývalého městského vězení – šatlavy. V přízemí budovy byla zřízena expozice speleoarcheologie a speleoantropologie. V patře vznikl archeologický depozitář, archeologické pracoviště a inspekční pokoj. Výstupem projektu byla mimo jiné záchrana historicky cenné památkově chráněné budovy Šatlavy, zkvalitnění poskytované sbírkové, výzkumné a vědecko-odborné činnosti v oboru archeologie a speleoarcheologie a kvalitní uložení cenných archeologických sbírek.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod.

CZ.1.13/3.1.00/02.00345
Celkové výdaje projektu 19.210.604 Kč