Údržba a rekonstrukce aleje Libverda-Ludvíkov-Nové Město pod Smrkem

Předmětem projektu bylo ošetření smíšené listnaté aleje v katastrálním území obce Lázně Libverda a v katastrálním území obce Ludvíkov pod Smrkem. V rámci realizace akce bylo provedeno ošetření stromů podél komunikací č. III/29015 z Libverdy do Ludvíkova a III/29011 z Ludvíkova do Nového Města pod Smrkem. Alej se nachází na hranici CHKO Jizerské hory a je významným prvkem krajiny podhůří Jizerských hor. Věk tohoto významného stromořadí je odhadován na 110 – 150 let. Díky realizaci projektu byly ošetřeny jednotlivé stromy, zachována jejich historická hodnota a zajištěna bezpečnost celé aleje.

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí

Operační program OP Životní prostředí
CZ.1.02/6.3.00/10.06791