Transformace - Domov Sluneční dvůr p. o. - lokalita Sosnová

Předmětem projektu v lokalitě Sosnová je výstavba jednopodlažního objektu řadového typu pro poskytování služeb sociální péče pobytovou formou pro 12 klientů. Dům bude rozdělen na 2 samostatné domácnosti. Každá domácnost bude pro 6 osob s vysokou mírou podpory, bude mít samostatný vchod. V rámci projektu bude pořízeno vybavení domácností nábytkem, interiérovými prvky a pomocným vybavením.

Cílem projektu je přiblížení života osobám s kombinovaným nebo mentálním postižením k životu osob bez handicapu. Všechny výše popsané body tomuto cíli napomáhají, podporují samostatnost, soukromí, schopnost samostatného rozhodování a možnosti individuálních řešení osobních situací, dle vlastního rohodnuí a uvážení.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
Více informací o programu naleznete na: www.irop.mmr.cz
Operační program Integrovaný regionální operační program
CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_047/0005867
Celkové výdaje projektu 25.344.961,09 Kč