Rozvod a výroba kyslíku, Léčebna respiračních nemocí Cvikov

Dosavadní výroba kyslíku v oxygenátoru u lůžka pacienta má několik zásadních nevýhod a to především hlučnost, odebírání kyslíku z místnosti, zvyšování teploty na pokoji pacienta. Stávající rozvod kyslíku v léčebně je zastaralý, obstarává pouze 21 lůžek a nesplňuje požadavky dle ČSN, a proto je využíván pouze jako rezervní. Projekt nových rozvodů je navržen tak, aby obsahoval velký stacionární oxygenátor doplněný vyrovnávací nádrží na kyslík v momentě vysoké špičkové spotřeby. Pro případ výpadku elektřiny bude k dispozici samostatný záložní elektrický dieselagregát určený pouze pro oxygenátor. Pro případnou krizovou situaci budou ještě připraveny kyslíkové láhve. Dále systém řeší i nový rozvod kyslíku včetně kompresoru na medicinální vzduch. Stávající kompresor také neodpovídal ČSN. Budova bude rozdělena do samostatných požárních úseků.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci  Integrovaného regionálního operačního programu. Další informace o programu naleznete na: www.irop.mmr.cz

Operační program Integrovaný regionální operační program 2021-2027
CZ.06.04.03/00/22_031/0002068