Pro horolezce neexistují hranice

Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení atraktivity přeshraničního turistického regionu, zahrnujícího území Českého ráje a Labských pískovců. Společným cílem českých a německých muzejníků je vytvořit nové turistické a kulturní nabídky, které přiblíží návštěvníkům společné česko-německé tradice horolezectví a jejich provázanost z minulosti až po současné dny.

Realizací projektu dojde k vytvoření dvou nových expozic v Muzeu Českého ráje v Turnově a Městě Bad Schandau. Stejné téma a doplňující rozměr obou instalací může vytvořit velmi zajímavý turistický zážitek, který bude oslavou tradičního horolezectví v pískovcových skalách v Sasku a Čechách, které jsou jeho významnými oblastmi.

Lead partner: Liberecký kraj

Partneři projektu: Město Bad Schandau, Muzeum Českého ráje v Turnově, p.o.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci
Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020.
Více informací o programu naleznete na: www.sn-cz2020.eu
Operační program Program spolupráce na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014-2020
Celkové výdaje projektu 1.643.288,30 EUR
Výše dotace 1.468.374,71 EUR