Podpora populací kuňky ohnivé v EVL Cihelenské rybníky a EVL Manušické rybníky

Cílem projektu bylo zlepšit stanovištní podmínky pro předmět ochrany evropsky významných lokalit (EVL) Cihelenské rybníky a Manušické rybníky, kuňku ohnivou. V obou EVL byly v blízkosti vodních ploch kvůli oslunění břehů a příbřežních zón vykáceny náletové dřeviny a částečně pokoseny rákosiny a na vhodných místech došlo k vyhloubení tůní. Tůně slouží nyní jako rozmnožovací a pobytové biotopy pro kuňku ohnivou. V EVL Cihelenské rybníky jsou také zbudována zimoviště pro obojživelníky. EVL Cihelenské rybníky se nachází severozápadně od České Lípy mezi Horní Libchavou a Dolní Libchavou. EVL Manušické rybníky se nachází severozápadně od České Lípy u obce Manušice.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.
Více informací o programu naleznete na: www.opzp.cz
Operační program OP Životní prostředí 2014-2020
CZ.05.4.27/0.0/0.0/16_031/0005283