Analýza rizika vybraných lokalit v Libereckém kraji III.

Projekt vycházel ze Studie stavu vybraného okruhu starých ekologických zátěží na území Libereckého kraje (dále jen „studie“). Tato studie z roku 2007 zmapovala celkem 323 zátěží nacházejících se na pozemcích nebo v objektech vlastněných obcemi Libereckého kraje, případně krajem. Z tohoto počtu bylo vytipováno celkem 13 lokalit dle míry rizika a vhodnosti uplatnit samotnou sanaci z evropských zdrojů. Liberecký kraj tímto napomohl řešení těchto zátěží ve vlastnictví obcí.

Cílem projektu bylo zvýšení připravenosti sanace staré ekologické zátěže formou zpracování analýz rizik u lokalit s významnou mírou rizika. Výstupem projektu jsou analýzy rizik k jednotlivým lokalitám, dle kterých se rozhodovalo o následné sanaci zasaženého území.

Zpracování analýzy rizik u lokalit jinak významných:

• Markvartice v Podještědí - kotelna (kontaminované území)
  • Markvartice v Podještědí - skládka suti (skládka odpadů)
  • Mníšek u Liberce - cihelna (skládka odpadů)

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Operační program OP Životní prostředí
CZ.1.02/4.2.00/08.02577