Analýza rizika vybraných lokalit v Libereckém kraji I.

Uvedený projekt vycházel ze Studie stavu vybraného okruhu starých ekologických zátěží na území Libereckého kraje (dále jen „studie“). Tato studie z roku 2007 zmapovala celkem 323 zátěží nacházejících se na pozemcích nebo v objektech vlastněných obcemi Libereckého kraje, případně krajem. Z tohoto počtu bylo vytipováno celkem 13 lokalit dle míry rizika a vhodnosti uplatnit samotnou sanaci z evropských zdrojů. Liberecký kraj tímto napomohl řešení těchto zátěží ve vlastnictví obcí.

Cílem projektu bylo zvýšení připravenosti sanace staré ekologické zátěže formou zpracování analýz rizik u lokalit s mírou rizika 1. Výstupem projektu jsou analýzy rizik k jednotlivým lokalitám, dle kterých se rozhodovalo o následné sanaci zasaženého území.

Lokality s mírou rizika 1:

• Cvikov - čerpací stanice, areál Delty (kontaminované území)
  • Vranov pod Ralskem - pískovna Srní potok (skládka odpadů)
  • Svébořice - stavební suť (skládka odpadů)
  • Mašov u Turnova - Kadeřavec  (skládka odpadů)

Projekt byl spolufinancován Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Operační program OP Životní prostředí
Celkové výdaje projektu 1.000.050 Kč